Уманьферммаш

З метою розвитку сільськогосподарської галузі економіки Радянського Союзу в 1969 році створено підприємство «Уманьферммаш» з вузькою спеціалізацією для виробництва виключно 3-х видів продукції. 
      З розпадом Радянського Союзу завод залишився без держзамовлень, без відповідних інженерно-технічних кадрів, що зумовило 100 % неліквідність підприємства. 
      З 1983 року підприємство очолює Ліпкан Анатолій Васильович, загальний трудовий стаж якого - 57 років, з них генеральним директором - 40 років. 
      Під час становлення незалежної України генеральним директором Ліпканом А.В. в найкоротші терміни було створено колектив інженерно-технічних працівників та прийняте стратегічне рішення про перепрофілювання виробництва на випуск ліквідної продукції для потреб АПК та галузі металургії, (понад 60 найменувань сільськогосподарської техніки). Щорічно зростають поставки на експорт. 
      Підприємство працює рентабельно та є бюджетоутворюючим підприємством міста. Питома вага обсягів реалізації складає до 40 % від загальноміських. Кожний навчальний, медичний та культурний заклад отримують допомогу, ремонтуються дороги, містки, споруди, облаштовуються дитячі і спортивні майданчики. 
      З 1991 по 2014 роки техніко-економічні показники підприємства зросли більш як в 6 разів.  
ПАТ „Уманьферммаш” – лідер в галузі сільгоспмашинобудування України. Підприємство – неодноразо нагороджене золотими і срібними медалями та дипломами Міжнародних сільськогосподарських виставок.