ХАРНЕС

Селективний досходовий гербіцид для контролювання однорічних одно- і дводольних бур'янів у посівах сої, кукурудзи, соняшнику. Діюча речовина препарату Харнес 90 к.е. ацетохлор, механізм дії якого, полягає в гальмуванні клітинного поділу. Припиняється транспорт амінокислот і ауксинів в колеоптиле, осмотичний тиск знижується, і зародок гине.

Діюча речовина і хімічна група

Група:  Гербіциди
Діюча речовина: Ацетохлор, 900 г/л
Препаративна форма: концентрат емульсії
Мінімальне замовлення: 20 л
Застосування: Залізничне полотно,Кукурудза,Соя,Соняшник
 
Механізм дії
Діюча речовина препарату Харнес 90 к.е. ацетохлор, механізм дії якого, полягає в гальмуванні клітинного поділу. Припиняється транспорт амінокислот і ауксинів в колеоптиле, осмотичний тиск знижується, і зародок гине. Для препарату характерна помірна летючість, яка зростає з підвищенням температури (вище 25°С); помірна розчинність у воді і висока стабільність до ультрафіолетового випромінювання.
Вплив препарату на бур'яни незворотній. При дотриманні технології внесення, забезпечується відсутність бур'янів протягом 12–14 тижнів.

Застосування препарату

Спосіб застосування та норми
Внесення препарату здійснюється на поверхню ґрунту.
Ефективність препарату Харнес 90 к.е. прямо залежить від наявності вологи в ґрунті. Оптимальні умови – випадання опадів або зрошування після внесення (10-20 мм). Якщо ґрунт вологий, то заробка в ґрунт не проводиться. Якщо ґрунт сухий, необхідно провести заробку механічним способом (легкими боронами).
Час внесення залежить від умов в полі: від 3 до 14 днів – до висіву із заробкою культиваторами (або боронами). Такий спосіб можливий лише за умови, якщо культиватор забезпечить мінімальну глибину заробки препарату.
Найкращий спосіб застосування – відразу ж після висіву, до появи сходів культури, під боронування.
Без заробки Харнес 90 к.е. вноситься при великій кількості пожнивних решток і достовірності випадання опадів.
Гербіцид сумісний з іншими пестицидами і добривами.
Препарат не діє на бур'яни, які вже проросли.
 
Культури
Об'єкти
Норма внесення препарату, л/га
Термін обробітку
Термін очікування,
днів
Максимальна кількість
 обробітків
Кукурудза
Однорічні злакові і дводольні бур'яни
1,5–3,0
Обприскування ґрунту до появи сходів культури
1
Соняшник
2,0–3,0
Соя
 
Норма витрати робочої рідини – 200-400 л/га.
 

Рекомендації

Ґрунти з високим вмістом гумусу і глини частково знижують ефективність дії препарату. Тому препарат Харнес 90 к.е. рекомендується застосовувати на піщаних ґрунтах з дозами, що мінімально рекомендуються, а на суглинистих і ґрунтах з високим вмістом гумусу - максимальними дозами.
Ґрунт має бути достатньо теплим, вологим і дрібно грудкуватим. Ґрунт не повинен мати великих твердих грудок, які збільшують площу поглинання і зменшують ефективність препарату Харнес 90 к.е.
 

Основні переваги

  • високоефективний ґрунтовий гербіцид для контролювання найбільш поширених злакових і дводольних однорічних бур'янів, який застосовується до появи сходів культури
  • забезпечує чистоту поля від бур'янів з самого початку вегетації, що для кукурудзи дуже важливо, враховуючи особливості її розвитку
  • застосування Харнес 90 к.е. виключає проведення міжрядних обробітків ґрунту в посівах кукурудзи
  • забезпечує ефективне знищення бур'янів і отримання значного збільшення врожаю
  • застосування ґрунтового гербіциду дозволяє зменшити кількість механічних обробітків ґрунту, що, у свою чергу, зберігає вологу і структуру родючого шару ґрунту
  • захисна дія триває 6-8 тижнів
  • малотоксичний для ссавців, птахів, риб (ІІІ клас). Помірно токсичний для бджіл
  • розкладається в ґрунті протягом вегетаційного періоду і не впливає на інші послідуючі культури в сівозміні