Еколайн Молібден

Мікродобриво розроблено для усунення прояви дефіциту молібдену, а також для позакореневого підживлення культур, особливо вимогливих до умов забезпечення цим мікроелементом (бобові, плодові культури).

Діюча речовина і хімічна група

Азот (N – NH2) 4,0 %
Фосфор (P2O5) 25,0 %
Молібден (MO) 7,0 %

Густина 1,4 г/мл
pH 5,5
 

Застосування препарату

Культура Період внесення Доза , л/га
Соя, горох, еспарцет, нут, насіння бобових трав В фазу 3 - 5 листків 0,5 – 1,0
Плодові та ягідні Формування плодів 1,0 – 1,5
Овочі Формування плодів 0,5 – 1,0
 

Рекомендації

Молібден входить до складу ферментів нітрат і нітрит редуктаза. Бере участь в процесах засвоєння азоту, білковому і фосфорному обміні. Особливо чутлива до умов харчування молібденом група бобових культур, пов'язане з його участю в процесах азотфіксації молекулярного азоту бульбочкових бактерій роду Rhizobium. Відіграє важливу роль у формуванні якості плодів зерняткових і кісточкових садових культур.
 
Доступність молібдену для рослин в значній мірі залежить від фізико-хімічних показників ґрунту. За кислій реакції грунтів його рухливість, а отже і засвоюваність рослинами сильно знижується. На грунтах органічного походження, молібден сильно зв'язується органічною речовиною в недоступній для рослин.
 
Недолік молібдену в рослинах призводить до накопичення простих азотовмісних сполук, зокрема, таких небезпечних для людей і тварин, як нітрати і нітрити. При нестачі молібдену в рослинах сповільнюється синтез аскорбінової кислоти, в результаті чого послаблюється регенерація хлорофілу і знижується інтенсивність процесу фотосинтезу.
 
Ознаки дефіциту молібдену особливо помітні на рослинах цвітної капусти, що проявляється в скручуванні листя, зміни форми і кольору листя.
 
Перша і друга пари справжніх листків томата жовтіють, закручуються краями вгору. Хлороз поширюється між прожилками на всю платівку листа. У бобових рослин і плодових культур на листках, як і при нестачі азоту, з'являються світло-зелені плями.
 
Призначення і переваги мікродобрива
 
Еколайн Молібден містить молібден у формі органо-мінерального комплексу з фосфором. Поєднання молібдену з фосфором з урахуванням того, що обидва елементи тісно пов'язані в біохімічних процесах в рослинах покращує їх засвоєння. Мікродобриво Еколайн Молібден забезпечує регулювання живлення рослин чутливих до умов забезпечення молібденом. Мікродобриво особливо ефективно на кислих грунтах і грунтах органогенного походження. Забезпечує збільшення продуктивності рослин, поліпшення якості врожаю.
 

Основні переваги

  • Містить молібден в формі органо-мінерального комплексу з фосфором;
  • Поєднання молібдену з фосфором з урахуванням того, що обидва елементи тісно пов'язані в біохімічних процесах в рослинах, покращує їх засвоєння;
  • Забезпечує регулювання живлення рослин чутливих до умов забезпечення молібденом.
  • Мікродобриво особливо ефективно на кислих грунтах і грунтах органічного походження;
  • Забезпечує збільшення продуктивності рослин, поліпшення якості врожаю;
  • Сприяє переведенню окислених форм азоту в відновлену форму, тим самим знижує ризик накопичення нітратів і нітритів в плодоовочевій продукції.