BASF підписала угоду з Bayer про покупку додаткових активів

10.05.2018
BASF підписала угоду з компанією Bayer на придбання додаткових активів і частини бізнесу. Йдеться про бізнес з виробництва насіння овочів, частці бізнесу протруйників насіння, науково-дослідницької платформі для селекції гібридів пшениці і платформі цифрового землеробства. Нова угода доповнює минулорічні домовленості між компаніями, досягнуті 13 жовтня 2017 року.
 
Про це повідомляє прес-служба компанії BASF.
 
Нова угода включає:
  • весь бізнес Bayer по виробництву насіння овочів під торговою маркою Nunhems®;
  • продукти для протруювання насіння під торговими марками Poncho®, VOTiVO®, COPeO® і ILeVO®;
  • науково-дослідницьку платформу для селекції гібридів пшениці;
  • комплексну сучасну платформу для цифрового землеробства Xarvio®.
Також в угоду увійшли бізнес ріпаку Bayer; деякі гербіциди на основі гліфосату в Європі, які використовуються переважно для промислових цілей; проекти по якісному дослідженню ріпаку і певних неселективних гербіцидів і нематоцидов.
 
Загальна вартість покупки додаткових активів і часткою бізнесу, які погодився придбати BASF в цей раз, становить € 1,7 млрд. У повідомленні уточнюється, що сума може трохи змінитися в процесі закриття угоди. За 2017 рік продажі продуктів цих бізнесів становили близько € 745 млн.
 
Нагадаємо, що угода між BASF і Bayer, підписану раніше - 13 жовтень 2017 року, передбачає покупку слеудющіх активів:
  • глобальний бізнес неселективних гербіцидів гліфосінат-амонію;
  • бізнес з виробництва насіння основних сортів культур на окремих ринках;
  • дослідження і селекційні можливості для цих культур разом з торговою маркою LibertyLink®.
Вищезазначені активи згенерували продажу на € 1,5 млрд в 2017 році. Загальна вартість цієї транзакції становить € 5,9 млрд, яка теж може змінитися в процесі закриття угоди.
 
Обидві транзакції, сумарні продажі продуктів яких в 2017-му становили € 2,2 млрд, в 2016 - € 2 млрд, доповнюють бізнес BASF в області засобів захисту рослин і біотехнологічних розробок і відкривають нові можливості для зростання прибутку і інновацій. Загальна вартість покупки обох часткою бізнесу становить € 7,6 млрд, за умови певних коригувань при закритті. У 2016 році об'єднані бізнеси сформували EBITDA в розмірі € 550 млн (за умови коригувань початкових прогнозів).
 
«Це придбання зробить BASF ще більш вигідним партнером для аграріїв, завдяки посиленню нашого портфеля засобів захисту сільськогосподарських культур і виходу на ключові ринки насіння. Збільшення масштабу нашої діяльності прискорює наш зростання у всіх регіонах», - пояснив голова Ради директорів BASF SE доктор Курт Бок.
 
За словами члена Правління BASF SE, відповідальної за сегмент сільськогосподарських рішень, САОР Дуборг, клієнти BASF виграють від збалансоваї і високоінноваціоної пропозиції.
 
«Це ще одна важлива віха, яка формує майбутнє BASF в сільському господарстві. Ми з нетерпінням чекаємо нових співробітників, і сподіваємося, що вони будуть брати активну участь у нашому розвитку», - сказала САОР Дуборг.
 
Президент глобального підрозділу засобів захисту рослин BASF Маркус Хельдт доповнює, що коли ці транзакції будуть завершені, у компанії буде більше 12 тис. досвідчених в сільському господарстві працівників. На його думку, це дозволить об'єднати інноваційне мислення з практичними підходами, щоб допомогти клієнтам BASF збільшити свою продуктивність, якість і рентабельність
 
«Наше розширене портфоліо включає: насіння, засоби хімічного та біологічного захисту рослин, продукти для здоров'я грунту і рослин, а також цифрові рішення для сільського господарства. Таким чином, ми отримаємо ще більше інструментів для підтримки аграріїв», - пояснив Маркус Хельдт.
 
Усі транзакції залишаються предметом закриття угоди про поглинання Bayer компанії Monsanto, яке очікується в другому кварталі 2018 року. Придбання BASF бізнесів і активів, які компанія Bayer вирішила вивести в рамках запланованого поглинання Monsanto, підлягає затвердженню відповідними органами влади.